Відеонагляд в магазині: переваги та встановка

Власний магазин — не лише великий потенційний прибуток. Це безліч завдань, які доводиться оперативно вирішувати. З деякими може розібратися відеоспостереження. Якщо відеонагляд якісно, воно може дуже допомогти і підприємцю, і його підлеглим, і навіть покупцям.

Переваги

Сам факт наявності відеоспостереження різко знижує кількість крадіжок, псування товару, його заміни, недобросовісної поведінки з боку покупців та персоналу. Знаючи, що за їхніми діями спостерігають, люди стають обачнішими. Зрозуміло, камери допомагають запобігти і реальним порушенням: при грамотній установці на них чудово видно недобросовісні дії. Запис можна використовувати як доказ для поліції та як підставу для суду.

Відеокамери роблять поведінку покупців та співробітників більш етичною. Люди стають чемнішими, поводяться дружелюбніше. Конфлікти все одно виникають, але завдяки записам із камер істину легко встановити, що ще більше сприяє етичному спілкуванню.

Система відеоспостереження здатна фіксувати злочини — не дрібний крадіжка, а спроби зламати касу, проникнути на склад, вкластися в магазин вночі. Якщо система поєднана з сигналізацією та датчиками руху, вона може оперативно виявити порушника та відправити сигнал до охоронного підприємства або безпосередньо власника. Це дозволяє виходити з критичних ситуацій із найменшими втратами.

Встановлення

Щоб змонтувати систему відеоспостереження потрібно підібрати всі її компоненти. Це відеокамери, відеореєстратор, блок живлення, пам’ять (жорсткий диск, накопичувач або хмарне сховище), кабелі живлення та з’єднувальні, кріплення.

Часто система доповнюється датчиками руху, інфрачервоним підсвічуванням та таймерами. Нерідко виробники випускають готові комплекти відеоспостереження на всі випадки життя. Гарний приклад — AS Vision.

Монтаж починається із проекту системи відеоспостереження. Потрібно продумати розташування камер так, щоб сліпих зон було якнайменше. Кабелі не повинні знаходитися поряд із іншою проводкою: можливі електроперешкоди. Також кабелі потрібно сховати у стіни або ударостійкий кабель-канали.

Монтаж та налаштування системи відеоспостереження зазвичай довіряють професіоналам. Процедура досить складна, при самостійному встановленні часто вилазять помилки. Що можна зробити самостійно? Переконатися у законності підприємства. Потрібно внести пункти про відеоспостереження до трудового договору, внести зміни до трудового розпорядку, скласти наказ про впровадження відеоспостереження. Окремим наказом позначити коло осіб, які мають доступом до записів. І розвісити на видних місцях таблички, які попереджають спостереження.

Меню