Правила вибору та встановлення ролет на вікна: основні аспекти

Ролети — це різновид жалюзі, яка виконана у вигляді рулону. Це функціональний та стильний виріб, який може значно покращити комфорт у будинку. Ці світлорегулюючі грати дозволяють контролювати рівень освітленості в приміщенні, створити максимально комфортну та приємну атмосферу. Більш того, ролети на вікна можуть стати відмінними теплоізоляційними та шумопоглинаючими засобами.

Як визначитися із вибором?

При виборі таких віконних систем слід звернути увагу на такі показники:

  • тип ролетів;
  • матеріал;
  • методи управління;
  • функціональні якості;
  • колір та ін.

За типом такі пристрої бувають зовні і всередині віконного отвору. Ролети зовні встановлюються зовні вікна та забезпечують додатковий захист від сонця та теплоізоляцію. Ролети всередині віконного отвору монтуються всередині отвору вікна, що робить їх непомітними з вулиці та зберігає естетику фасаду.

Виробники пропонують моделі з алюмінію, дерева та пластику. Кожен вид має характерні властивості. Наприклад, алюмінієві моделі легші, міцніші та довговічніші. Вони мають відмінні тепло- і звукоізоляційні характеристики.

Дерев’яні ролети створюють затишний та теплий інтер’єр, проте вони вимагають дбайливого догляду та обробки від вологи. Пластикові води більш легкі, доступні та прості у догляді. Вони також забезпечують хорошу теплоізоляцію.

За способом керування вони бувають ручними та електричними. Ручний варіант вважається бюджетним і легким, а електричний варіант управляється за допомогою пульта дистанційного керування або вимикача. Такий варіант надає більше комфорту. При виборі ролет необхідно також звернути увагу на функціональні якості. Популярні види дозволяють регулювати прозорість, а деякі моделі можуть автоматично реагувати в залежності від часу доби.

Правила встановлення

Установка рольставнів виконується поетапно:

  • вимірювання віконного отвору;
  • вибір типу кріплень;
  • встановлення ролет;
  • налаштування способу управління.

Спочатку необхідно виміряти параметри віконного отвору та вибрати відповідний варіант. Після цього потрібно приступити до монтажних робіт, застосовуючи спеціальні кріплення. Залежно від конструкції вікна можна вибрати кутові, наличники або накладні деталі кріплення. Прикріпити ролети слід до встановлених кріплень, після чого потрібно перевіряти його правильне функціонування. Якщо вибрано електричну систему керування, підключіть та налаштуйте її відповідно до інструкції.

Read also:

Меню