Залізо-фосфатні батареї: чи підходять вони для ДБЖ

Як правильно вибрати та купити акумулятор для безперебійника, адже саме від цього буде залежати, який час стабільно та автономно зможе працювати техніка, що підключена до нього, яким вимогам він повинен відповідати.

Правильно вибрати та купити акумулятор для безперебійника — це запорука його стабільної та якісної роботи. Яка дозволить розв’язувати проблему неякісного електроживлення, що є однією з головних причин відмов та несправностей офісної, побутової та промислової техніки. Контролери, мікросхеми, процесори та інші компоненти всередині сучасних електронних пристроїв дуже чутливі до перепадів напруги, тому їх захист — одна з найважливіших функцій ДБЖ.

Купити акумулятор для безперебійника: що потрібно врахувати

Можна виділити кілька вимог, яким повинен відповідати акумулятор для ДБЖ:

  • Безпека використання — часто ДБЖ встановлюють у безпосередній близькості від техніки, що працює: в офісі, цеху, лікарняній палаті та інших приміщеннях, де можуть постійно перебувати люди. Тому при роботі акумулятора не повинні виділятися будь-які гази або з’єднання, які можуть завдати шкоди здоров’ю людини. Крім того, вони повинні мати високий ступінь пожежо- та вибухобезпеки.
  • Висока автономність функціонування — оптимально, якщо можна вставити АКБ у джерело безперебійного живлення та забути про нього на кілька років, акумулятор повинен вимагати мінімального обслуговування.
  • Місткість — чим вона більше, тим довше зможе на одному заряді пропрацювати техніка, яка підключена до ДБЖ. Найкращим рішенням стануть АКБ глибокого розряду, адже вони дозволяють максимально використати весь накопичений заряд без ризику негативних наслідків. Навіть після численних глибоких розрядів початкова місткість не повинна зазнавати суттєвих змін.
  • Велика кількість циклів заряд/розряд — цей показник безпосередньо визначає термін служби ДБЖ, чим він більший — тим довше може використовуватися акумулятор.
  • Низький саморозряд — батарея повинна бути здатна тривалий час зберігати накопичений заряд без втрат.

Якщо уважно проаналізувати наведені вище вимоги, то відразу можна виключити стартерні акумулятори — вони не витримують глибокий розряд. Умовно придатними можна вважати нікель-кадмієві АКБ, але вони мають один серйозний недолік — ефект пам’яті. Тому при неповній розрядці, перед початком процесу відновлення заряду, вони мають бути повністю розряджені. А це вимагає певного часу, протягом якого ДБЖ не буде готовий до використання.

Оптимальним рішенням для ДБЖ стануть залізо-фосфатні батареї — LiFePO4, у яких вдалося усунути недоліки, характерні для літієвих батарей. Йдеться, перш за все, про тепловий розгін, LiFePO4 батареї практично не схильні до самозаймання, вони майже ніколи не вибухають. Крім того, вони здатні довше функціонувати в режимі систематичного розряду/заряду, при цьому залізо-фосфатні батареї https://ads.ua/ua/lt-lifepo4 можуть бути встановлені в неопалюваному приміщенні.

Read also:

Меню