Чому варто звернутися до адвокату у випадку невиконання договору будівельного підряду

Укладаючи договори на надання послуг чи виконання робіт, сторони дуже часто сподіваються на порядність контрагентів та нехтують умовами, які мають стати «подушкою безпеки» у разі кризової ситуації. Зіткнувшись із недобросовісним виконанням зобов’язань, сторони поспішають повернути свої кошти, не дослідивши процедуру, що призводить до значної відстрочки моменту повернення втраченого. Щоб захищати свої права та не стикатися з проблемами, необхідно звернутися по допомогу до фахівців-юристів. Кожен може замовити послуги адвоката тут. Профільні, кваліфіковані фахівці допоможуть захищати свої права та не втрачати свої кошти.

Особливості процедури

Звичайно, законодавець захищає кожну сторону договору від необґрунтованих та несподіваних відмов, тому таке право має бути передбачене законом або договором та може бути поставлене залежно від вчинення або невчинення сторонами договору певних дій (наприклад, повідомлення про розірвання договору за певний строк).

Підрядні відносини хороша тому ілюстрація: право замовника відмовитися від договору передбачено законом лише у різних випадках. Це питання докладно викладено у ст. 849 ЦК України, проте де непорозуміння щодо застосування її положень все ж таки є, тому не буде зайвим розглянути ці підстави більш докладно.

Замовник має право перевірити хід робіт, і якщо буде виявлено, що роботи так і не розпочаті або виконуються надто повільно, він має змогу не гаяти часу та відмовитися від договору. Як наслідок відмови передбачено право замовника вимагати від підрядника відшкодування збитків. У будь-який час і за будь-яких обставин замовник може відмовитися від договору. Однак у цьому випадку така відмова може мати неприємні наслідки для замовника: вона повинна сплатити кошти за виконану частину роботи та відшкодувати збитки підряднику.

Важливо, що це підстави самостійні і може бути змішані. Не можна відмовитися від договору підряду у зв’язку з невиконанням або повільним виконанням робіт, а коли з’ясується, що вина підрядника у цьому відсутня, зазначити, що відмова є безумовним правом. Найчастіше замовник передає підряднику аванс перед початком виконання робіт і у разі розірвання договору з перерахованих вище підстав постає питання, як повернути ці кошти.

Read also:

Меню